GÖĞÜS AĞRISI NASIL GEÇER?

göğüs ağrısı sebepleri nelerdir

GÖĞÜS AĞRISI NASIL GEÇER

Göğüs Ağrısı İçin Nar Suyu

Nar suyunun kardiyovasküler hastalık hızını önlemeye yardımcı olduğu araştırmalar sonucu ortaya çıkmıştır. Oksidatif stresi azaltır. Her gün 2 bardak nar suyu içilmesi önerilir. Nar suyu göğüs ağrılarını azaltmaktadır.

Bilendere bir su bardağı nar taneleri konulur, öğütülür ve süzgeç ile süzülür. Üzerine yarım su bardağı su eklenir. Kalp hastalığından kaynaklanan göğüs ağrısı için her gün 2 bardak içilir.

İlaç kullanım durumlarında mutlaka doktora baş vurulmalıdır.

Göğüs Ağrısı İçin Omega 3 Yağ Asitleri

Vücudun kendi başına yapamadığı omega 3 yağ asitleri oldukça yararlı hayati yağlardır. Kroner kalp hastalığını önlemeye yardımcı olur. Kalp hastalıkları göğüs ağrısı ve kalp krizine neden olabilir. Omega 3 yağları tüketen kişilerde koroner kalp hastalığı riski azdır.

Ailenizin geçmişinde yüksek kolesterol ve kalp hastalığı vas ise omega 3 yağ asiti yüksek gıdalar tüketmeye dikkat etmelisiniz.

Ton balığı, uskumru, alabalık, somon, ringa, sardalya ve lüfer balıklarından haftada 2-3 kere tüketmelisiniz. Vejetaryenler ise soya fasulyesi, keten tohumu, ceviz, chia tohumu, zeytin yağı ve kabak çekirdeği tüketebilir.

Göğüs Ağrısı İçin Sarımsak

Göğüs ağrısı için sarımsak en etkili bitkilerden birisidir. Sarımsak ayrıca yüksek kolesterolü de düşürmektedir. Kalbe oksijen akışını ve kan akışını artırır. Göğüs üzerine plak oluşumunu engeller.

Bir bardak suya yarım çay kaşığı sarımsak suyu eklenip içilir veya her saba bir diş sarımsak yutulur.

Başka bir yöntem ise 3 diş sarımsak dövülür ve bir su bardağı süt içine eklenir ve kaynatılır ve içilir.  Bu süt göğüs ağrılarını azaltır.

Tansiyon hastaları sarımsak kullanırken çok dikkatli olmalı, fazla tüketmemelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir