AFRODİZYAK ETKİSİ OLAN BİTKİLER

afrodizyak etkili bitkiler

AFRODİZYAK ETKİSİ OLAN BİTKİLER

AFRODİZYAK ETKİLİ BİTKİLER

Aşk otu : Kurutulmuş aşk otu kökü tozu, bir su bardağı sirkeye eklenip içildiğinde erkeklerde afrodizyak etki göstermektedir. Ayrıca mide ve bağırsak gazlarını gidermektedir.

Boy otu : İyi bir afrodizyak olduğu söylenmektedir. Ekimi, ilkbaharda yapılmaktadır, tohumlarının toplanması ise sonbaharda yapılmaktadır. Hayvan yemi olarak da kullanılmaktadır ve her tür toprakta yetişebilmektedir.

Meyan Kökü : Meyan kökünden üretilen toz, maden suyu ile karıştırılıp tüketildiğinde kadınlar için çok güçlü bir afrodizyak haline gelmektedir.

Bayır Turpu : Afrodizyak etkisinin olduğu düşünülmektedir. Bayır turpu bahçede yetiştirilebilmektedir. Bayır turpu yetiştirmek için 6 cm uzunluğundaki kök parçalarının birbirinden yarım metre uzaklıktaki 10 cm derinliğinde toprağa dikilmelidir. Bayır turpu ekildikten 2 sene sonra çiçek açmadan önce hasat edilmektedir. Hasat edildikten sonra serin bir yerde nemli kumun içinde taze olarak saklanabilmektedir.

Cordyceps : Performansı artırmaktadır. Ayrıca cinsel gücü artırıcı(afrodizyak) etkileri olduğu bilinmektedir.

Havlıcan : Afrodizyak etkisiyle bilinmektedir.

Ginseng : Afrodizyak etkileri olduğu söylenmektedir. Ginseng son zamanlarda mucize olarak dile getirilmektedir. Özellikle stresi azalttığı, enerji verdiği, zihinsel ve fiziksel olarak dayanıklılığı artırdığı düşünülmektedir. Çin’de ilaç yapımında kullanılmaktadır. Hormonal sistemi uyarır. Erken yaşlanma sürecini yavaşlatır. Yorgunluğun atılmasını sağlar, cinsel organın kanlanmasını sağlamakta ve erkeklere zindelik kazandırmaktadır

Ashwagandha : Ünlü bir afrodizyaktır; ereksiyonu geliştirme ve seks güdüsünü artırma yeteneği bulunmaktadır.

Sater Otu : Çok bilinen bir afrodizyaktır.

Isırgan otu : Toksinlerin vücuttan atılmasını kolaylaştırmaktadır. Bitkisel karışımlarda, salatalarda veya çay olarak da tüketilmektedir. İstediğiniz kadar süre kullanabilirsiniz. Zararı bulunmamaktadır.

Yasemin : Likörlere koku aroması olarak kullanılan yasemin çiçeği, etkili bir uyarıcıdır.

Süsen : Süsen kökü tozu, kadın ve erkek için de güçlü bir afrodizyak etkiye sahiptir.

Mine Çiçeği : Mine çiçeğinin kaynatılmakta veya şarabın içine batırılmaktadır. Afrodizyak etkilere sahiptir.

Lavanta : Salatalara ve yemek soslarına eklenen birkaç damla lavanta, cinsel yaşamı kaliteli yapmaktadır.

Çakşır Otu : Cinsel isteği ve gücü artıran, etkili afrodizyak bir bitkidir. Ayrıca sperm sayısını ve hareketliliğini de artıran etkileri vardır. Çakşır otu kökü kurutulup toz haline getirilerek bal ile karıştırılıp macun yapılarak tüketilir. Bir su bardağı kaynar suya bir tatlı kaşığı çakşır kökü konularak demlenir ve çay şeklinde tüketilir. Çakşır otu düzenli olarak kullanıldığı taktirde olumlu etkileri ortaya çıkmaktadır.

Saparma : İlk kez Latin Amerikalı yerliler tarafından keşfedilen saparma bitkisinden elde edilen karışımların içerisinde çeşitli hormonlar bulunmaktadır.

Melekotu : 18. Yüzyılda kadınların cinsel isteksizliğini azaltmak için kullanılan melekotunun kökü, kalp zayıflıklarını önleyici etkisi bulunmaktadır.

Çadıruşağı Otu : Yalnız Asya’da yetişmekte olan ve çok kötü kokan çadıruşağı otundan elde edilen karışımlar, Asya’da uyarıcı olarak kullanılmaktadır.

AFRODİZYAK YİYECEKLER

Badem : Bademin afrodizyak etkileri bulunmaktadır. Cinsel gücü artırır. Badem yemeklerde de bol miktarda kullanılmaktadır. Kurabiyelerde badem unu olarak kullanılır. Pastalarda süs malzemesi olarak kullanılmaktadır. Tabi ki perde pilavının vazgeçilmezlerindendir. Osmanlı mutfağında da bol miktarda badem kullanılırdı. Bademin kabukları suda bekleterek kolaylıkla soyulabilmektedir. Badem yemeklerde kullanılırken kavrulması yağını dışarı salması ile lezzeti artar. Eskiden beri doğurganlılıkla özdeşleştirilen badem, ayrıca kokusuyla kadınlarda tutkuyu tetiklemektedir. Araştırmalara göre, magnezyum, vitamin E ve liflerin bulunduğu bademi herkes tüketmelidir.

Arı Sütü : Cinsel bezleri geliştirir. Arı sütü kullanılmaya başlandığında etkileri kısa sürede hissedilmektedir.

Çikolata : Saf kakao doğada var olan en etkili afrodizyakların başında gelmektedir. Beyinde PEA enzimi(Aşk kimyası) bakımından zengin olan çikolata; cazibe, heyecan ve mutluluğu artırmaktadır. Çikolatanın içinde bulunan yüksek kalori ve şeker keyif verici ve cinsel uyarıcıdır. Çikolata beyinde bulunan serotonin seviyesini de artırmaktadır ve mutluluk hissi vermektedir. Kadınlar erkeklere göre çikolatanın bu özelliklerine karşı daha hassas ve duyarlıdırlar.

İstiridye : İçerisindeki çinko ile spermin çoğalmasına yardımcı olan istiridye, cinsel isteği artırmaktadır.

Hindi : Çok fazla çinko içeren hindi, protein açısından oldukça zengindir ve cinsel isteği artırmaktadır. Hindi yemek için yılbaşını beklemenize gerek yoktur. 😉

Havyar : Balık yumurtası olan havyarın besin değeri oldukça yüksektir ve güçlü bir afrodizyak özelliğe sahiptir. Eski zamanlardan beri afrodizyak olarak kullanılmaktadır. İçeriğindeki çinko miktarı sebebiyle erkeklik hormonlarının yapımını artırmaktadır. Çinkonun aynı zamanda sperm kalitesini de artırdığı bilinmektedir.

Bal : Bal kadınlarda östrojen hormonunu dengelemektedir. Ayrıca bal erkeklerdeki testosteron hormonunu da dengelediği ve hem kadında hem de erkek de cinsel içgüdüyü artırdığı kanıtlanmıştır. Ayrıca, içerdiğindeki vitamin B de testosteron hormonuna iyi gelmektedir.

Polen : Son zamanlarda afrodizyak olarak kullanılan polenin içeriğinde belli ölçüde testesteron ve diğer cinsiyet hormonları bulunmaktadır. Ayrıca içeriğinde birçok vitamin, aminoasit ve mineral bulunmaktadır.

AFRODİZYAK ETKİLİ BAHARATLAR

Karanfil : Baharatlı ve uyarıcı, ısıtıcı etkileri bulunmaktadır. Uyarıcı etkisi nedeniyle bazı afrodizyak karışımların hazırlanmasında kullanılmaktadır. Doğal afrodizyakların en güçlülerinden biridir. Ayrıca karanfil yorgunluğa da iyi gelmektedir. Cinsel bölgede enerjiyi dengelemekte ve vücut toksinlerinin atılmasına yardımcı olmaktadır. Tane şeklinde tüketilmektedir. Uzun süre kullanmanın zararı bulunmamaktadır.

Kişniş : Cinsel bölgede enerjiyi dengelemektedir. Baharat olarak tatlılara ve yemeklere katılmaktadır. Özellikle kadınlara keyif veren kişniş tanelerinin, şarabın içine katılarak içilmesi önerilmektedir. Aşırı tüketilmesi durumunda erkeklerde ters etkilere sebep olabilmektedir.

Mercanköşk : Eskiden kokusunun; kazalardan, belalardan ve hastalıklardan koruduğuna inanılmaktaydı. Bu hoş kokulu mercanköşk yağının da eski Roma’da afrodizyak etkisine neden olduğuna inanılmaktaydı.

Kekik : Güçlü etkileri olan kekik, özellikle erkeklerde uyarıcı etkiye sahiptir.

Vanilya : Çok uzun yıllar afrodizyak olarak kullanılmıştır. 16. Yüzyılda İspanyolların Amerika’ya gitmeleri ile bu büyülü bitkiyi Avrupa’ya getirmişlerdir. Avrupa’da ise vanilyanın afrodizyak gücünün bilinmesi nedeniyle rahiplerin vanilya yemesi yasaklanmıştır. Merkezi sinir sistemini uyararak kokusuyla uyarıcı etki yaratmaktadır.

Zencefil : Yüzyıllardır duyguları harekete geçirmek için hazırlanan içkilerin içerisine eklenen zencefil insanı daha ateşli yapmaktadır. Yemeklerde baharat olarak kullanılmaktadır. Balla karıştırılıp tüketilebilir. On gün kadar kullanılmaya devam edilmelidir. Vücudu ısıtıcı, cinsel gücü artırıcı, soğukluğu giderici, canlandırıcı etkileri bulunmaktadır.

Hardal :Cinsel bezlerin işleyişini hızlandırmaktadır.

Tarçın : Antik çağlardan beri şifalı bir bitki ve aromatik bir baharat olarak kabul edilen tarçın, sindirim güçlüğünde ve nezle tedavisinde, gaz birikmesini azaltmak için kullanılmaktaydı. Ayrıca cinsel gücü artırıcı etkisi de bulunmaktadır. İştah açıcı özelliği de bulunmaktadır. Kokusu sinirsel rahatlık vermektedir. Kışın hazırlanan bitki çaylarına konulup tüketilebilir. Tarçın yağı hoş kokusu sebebiyle masaj yağı olarak da kullanılmaktadır. Cinsel bölgede enerjiyi dengelemektedir. Kabuk ve toz olarak tüketilebilmektedir.

Rezene : En eski afrodizyak olarak bilinen rezeneden her gün bir parça tüketilmesi cinsel gücü artırmaktadır. Rezenenin tohumundan çay yapılarak da tüketilebilir.

Yohimbe : Afrika’dan bütün dünyaya yayılan yohimbe bitkisi, kadınlarda cinsel soğukluğun giderilmesi için ve erkeklerde ise cinsel performansı artırmak için kullanılmaktadır.

Haşhaş Tohumu : Haşhaş tohumu cinsel performansı artırmaktadır. Yemeklerde ve çöreklerde kullanılmaktadır.

Safran : Çok fazla tüketildiği zaman gülme krizine sebep olan safranın, erojen merkezler üstünde uyarıcı etkileri bulunmaktadır. (Bu kadar pahalı bir çiçeği kim çok fazla tüketmişte gülme krizine girmiş çok merak ettim doğrusu!)

AFRODİZYAK SEBZELER

Kuşkonmaz : Eski zamanlarda afrodizyak olarak görülmüştür. Bu düşünceyi günümüzde yapılan araştırmalar desteklemektedir. Kuşkonmaz hormon üretimini artıran steroidal glycosides içermektedir. 17 yüzyıl İngiliz bitki bilimcisinin keşfettiği gibi, kuşkonmaz kadında da erkekte de cinsel isteği ve tutkuyu artıran özelliklere sahiptir. İçinde bolca lif, potasyum, vitamin A,  vitamin B6, ve C ve folik asit bulunmaktadır.

Sarımsak : Eski Mısır’da sarımsak, güçlendirici ve kuvvetlendirici özellikleri nedeniyle afrodizyak olarak kullanılmaktaymış. Sarımsak kan akışını hızlandırır ve özellikle erkekler için çok iyi bir afrodizyaktır. Yemeklere az miktarda sarımsak katmanın bile yararı oldukça fazladır. İçinde glikoz, sakkaroz gibi karbonhidratlar ile kalsiyum, protein, demir, fosforbve A, B, C vitaminleri bulunan sarımsak, cinsel gücü arttırmaktadır.

Fesleğen : Kokusuyla afrodizyak etkisine neden olan fesleğenin vücuda birçok yararı da bulunmaktadır. Makarnanıza fesleğenli bir sos eklediğinizde kalbinizin ritminin hızlandığını fark edeceksiniz!

Havuç : Yoğun A vitamini içermektedir. Güçlendirir, kuvvetlendirir ve cinsel gücü artırmaktadır.

Kereviz : İdrar sökücü özelliği bulunan kereviz, vücutta oksitlenmeyi önler ve kadınlarda adet öncesi şişkinliği de azaltmaktadır. İyi bir afrodizyaktır.

Salatalık : Gözler için çok yararlı olan salatalık, cinsel gücü artırmaktadır.

Soğan : Güçlü antiseptik bir etkiye sahiptir ve cinsel gücü artırıcı özelliği bulunmaktadır.

Marul : İçinde A, B, C, E vitaminleri, fosfor, kalsiyum, demir, çinko, sodyum, iyot gibi mineraller bulunan marul, az miktarda bile yenildiğinde cinsel gücü artırmaktadır. Fazla miktarda yenen marul da cinsel gücü azaltmakta ve uyku vermektedir.

Maydanoz : Yemeklere yüksek oranda lezzet katan maydanoz, cinsel yaşama da lezzet katmaktadır.

Roka : Bolca C vitamini ve demir içeren roka, alyuvarlar için oldukça iyidir. Ayrıca cinsel gücü de artırmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir