KUDRET NARININ FAYDALARI

Kudret narı nedir

KUDRET NARININ FAYDALARI

Kudret Narı Nedir

“Sugar Busters” adlı bestseller kitap, bizi şeker yüklü Amerikan diyetinin obeziteye ve hastalıklara götürdüğü konusunda uyarıyor. Fazla işlemden geçmiş yiyeceklerden, rafine karbonhidratlardan ve tadı güzel, besin değeri düşük yiyeceklerden zengin bir diyetin ensülin dayanıklılığına ve Tip II diyabete yol açabileceği konusunda bir kuşku yoktur. Ensülin eksikliğinin neden olduğu Tip I diyabetten farklı olarak vücut bol miktarda ensülin üretir fakat hücreler direnç geliştirir. Tip II diyabeti Birleşik Devletler’de gerçek bir salgın halini almıştır. Eğer tedavi edilmezse diyabet hastalıkları; kalp hastalığı, sinir hasarı, böbrek hasarı ve körlük dahil ciddi problemlere yol açabilir.

Yüzyıllardır Ayurveda doktorları, kudret narını, sık sık diğer bitkilerle birlikte Tip II diyabeti tedavi etmek için kullanmışlardır. Bazı çalışmalar, Tip II diyabetlilerde kan şekeri düzeylerini normalleştirebildiğini göstermiştir. Doktorlar, ensülin salgılanmasını teşvik mi ettiği yoksa kendisinin mi ensülin benzeri etkiye sahip olduğu konusunda şüpheye düşmüşlerdir. Diyabetli herkes, bilgili bir doktor ya da doğal iyileştirici tarafından tedavi edilmelidir. Doğru diyet, tamamlayıcı ve egzersiz kombinasyonları, diyabeti birçok durumda kontrol edebilir hatta tersine çevirebilir.

Ayurvedik tıpta bir bitki genellikle birçok kullanıma sahiptir ve kudret narı da istisnai değildir. Son zamanlarda kudret narının test tüpü çalışmalarında, HlVnin (AIDS’e neden olan virüs) büyümesini durdurduğu gösterilmiştir. Hastalıklarla savaşan immün hücrelerinin üretimini teşvik eder görünmektedir. Birçok AIDS hastası bu konuda bilgili doktorlarının gözetiminde kudret narını kendi tedavi rejimlerine halihazırda dahil etmektedirler. Hayvanlarla yapılan deneylerde  kudret narının, tümörleri kontrol altına almada etkili olduğu görülmüştür, fakat insanlarda da aynı şekilde çalışıp çalışmayacağı ilerde belli olacaktır.

Kudret Narının Faydası

  •  Bağışıklık sistemini güçlendirir.
  • Kan şekerini kontrol etmeye yardım eder.
  • HlVe karşı yararlı olabilir.

Kudret Narı Nasıl Kullanılır?

Her öğünden 30 dakika önce 500 mg’lik bir kapsül alın.

Kudret Narının Zararları

 Kudret narı, hamileler ve emzirenler tarafından kullanılmamalıdır.

Kudret narı nedir
kudret-narinin-faydalari

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir