REISHİ MANTARININ FAYDALARI

reishi mantarının faydaları

REISHİ MANTARININ FAYDALARI

Ganoderma Lucidum

Reishi Mantarı Nedir

Reishi mantarına Çin’de çok değer verilir ve “kralların ilacı” olarak anılır. Asya mutfağında popüler olan bu lezzetli mantar, kalp sağlığını koruyucu özellikleri ile ünlüdür. Reishi, kalp hastalığı ve felçte iki iyi bilinen risk faktörünü, yüksek kolesterol ve yüksek tansiyonu düşürebilir. Son zamanlarda reishi anti kanser özellikleri nedeniyle araştırılmıştır. Kanserle savaşan immün hücrelerinin üretimini stimüle edebilen beta D glükan adlı bir madde içermektedir. Reishi ekstresinin kanser tedavisinde başarıyla kullanıldığına dair anekdotsal raporlar bulunmakla birlikte klinik çalışmalar yoktur.

Diğer çalışmalar, bu mantarın alerjileri kontrole yardım edebilen güçlü bir antihistamin aksiyonu olduğunu doğrulamıştır. Ayrıca doğal bir antiiltihapsaldır, kas gevşeticidir ve arteritle kas incinmelerinin yol açtığı ağrı ve sızıları tedavide iyidir.

Japonya’da reishi, stresle ilişkili hastalıkların tedavisinde popülerdir. Yüzyıllardır Asyalı iyileştiriciler anksiyete ve uykusuzluk için önerirler.

Reishi Mantarının Faydaları Nelerdir

İmmün fonksiyonunu geliştirmeye yardım edebilir.

Arterit ağrısına karşı yararlı olabilir.

Reishi Mantarı Nasıl Kullanılır

Günde 3 kereye kadar 1 kapsül alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir