SİYAH YILANKÖKÜNÜN FAYDALARI

yılan otu faydaları

SİYAH YILANKÖKÜ FAYDALARI

Siyah yılankökü Nedir

Amerikan Yerlileri bu bitkiyi, romatizmal arteritte görülen ağrı ve iltihaplanmayı azaltmak ve “kadın hastalıklarını tedavi etmek için kullanmışlardır.

Bugün Siyah yılankökü, östrojen replasman terapisine bitkisel alternatif ve menstruasyon öncesi sendromlarla menstrual bozukluklara karşı doğal bir ilaç olarak tanıtılmaktadır.

Avrupa’da yapılan çalışmalar, Siyah yılankökü’un menopozda görülen sıcak basmaları, uykusuzluk, hafif depresyon ve aşırı hassaslık gibi hem fiziksel hem de duygusal semptomlan iyileştirmede östrojen kadar iyi performans verdiğini göstermiştir.

Siyah yılankökü, menopoza eşlik eden birçok hoş olmayan semptomdan sorumlu luteojenik hormonunun (LH) salgılanmasını inhibe ederek çalışır.

Gerçekte Siyah yılankökü, bitkisel tedavilerin güvenliğini ve etkinliğini değerlendiren bilimsel kurul Alman E Komisyonundan, menopoz semptomları, menstrüasyon öncesi sendromlar ve menstrual bozukluklar için onay almıştır.

Bilmediğimiz Siyah yılankökü kullanmanın, kalp hastalığı ve osteoporosise karşı koruyucu etkisi olup olmadığıdır. Siyah yılankökü ‘un uzun süreli kullanımının etkilerini de bilmiyoruz.

Bildiğimiz kadınların bu bitkiyi birkaç yüzyıldır kullanıyor olduklarıdır. Gerçekte yeni yüzyılın şafağında en popüler kadın toniği, bol miktarda Siyah yılankökü içeren Lydia Pinkham’ın Sebze Bileşimidir.

Bitki uzmanları Siyah yılankökü ‘nü astım, bronşit ve boğmaca gibi inatçı öksürüklere karşı da kullanmışlardır.

Siyah Yılankökünün Faydaları Nelerdir.

  • Menopoz semptomlarını iyileştirir.
  • Kas gevşetici olarak kullanılır.
  • Romatizma! arterit için doğal bir anti-iltihapsal tedavidir.
  • Siyah yılankökü ‘nü astım, bronşit ve boğmaca gibi inatçı öksürüklere karşı da kullanılabilir.

Siyah Yılankökü Nasıl Kullanılır

Semptomlar düzelene kadar günde bir kez 40 mg’lik kapsül alın; altı aya kadar kullanın.

Günlük olarak 10-30 damla ekstreyi sıvıya katarak karıştırın.

Siyah Yılankökünün Zararları

Doğuma kadar hamileler tarafından kullanılmamalı ve yalnızca doktor gözetimi altında kullanılmalıdır. Üzerinde çok çalışılmamış olan ve yüksek dozları toksik olabilecek Mavi cohosh ile karıştırmayın.

yılan otu faydaları
Siyah Yılanotu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir