Spirulina Nedir? Spirulinanın Faydaları Nelerdir

spirulinanın faydaları

SPIRULINANIN FAYDALARI NELERDİR

Spirulina Nedir

Spirulina (“küçük spiral” anlamına gelir), göllerde ve göletlerde bulunan tek hücreli bir algaedir. Diğer yaşam türlerinin evrimi için ihtiyaç duyulan oksijeni üreten dünyadaki en eski yaşam formlarından biridir. Spirulina, beş yüz yıldan uzun süre önce Aztek diyetinin temel dayanağıydı. İncil alimleri, kurutulmuş spirulina’nın İsrailoğullarınınvadedilmiş toprakları aramak için  kırk yıl çölde dolaşırken yaşamasını sağlayan kudret helvası olduğunu düşünürler. Bugün spirulina yaşam veren bir besleyici olarak ve vitaminlerin, minerallerin ve temel yağ asitlerinin mükemmel bir kaynağı olarak tanıtılır.

Spirulina demir, potasyum, kalsiyum, B vitaminleri ve protein açısından zengindir. Ayrıca klorofil fotosentez yapan bitkilerde bulunan koyu yeşil pigment doludur. Klorofil, vücudu kirletici maddelerden ve diğer toksin maddelerden  temizleyen mükemmel bir detoks malzemesidir.

Spirulina İle İlgili Araştırmalar

Son çalışmalar spirulina’nın vücudun hastalıklarla savaşmasına yardım eden bir immün destekleyici olduğunu gösterir. Japon araştırmacılar spirulina‘da bulunan bir karbonhidratın, AIDS’e neden olan HIV, nezle, kızamık ve kabakulak dahil birçok değişik tipteki virüsün yayılmasını önleyebildiğim rapor ettiler. Hindistan’da hayvanlar üzerinde daha önce yapılan bir çalışma, tütün çiğneyen ve ağızlarında kanser öncesi lezyonu olan 60 deneği kapsıyordu. Bunlar, çalışma sırasında tütün çiğnemeyi sürdürdüler. Günlük olarak 1 gram spirulina yiyen hastaların yüzde 45’i semptomlarda tam bir gerileme gösterirken diğerleri yalnızca yüzde 7 gerileme yaşadılar.

Yüksek kaliteli bir besin kaynağı olduğu için, spirulina kilo verme rejimindeki kişiler için mükemmel bir tamamlayıcıdır. Aşırı yiyecek isteğini ve tatlı krizlerini önlemesiyle önlenmiştir.

Spirulinanın Faydaları Nelerdir

Demir eksikliğine bağlı kansızlık için özellikle vejetaryenler için iyidir. Mükemmel bir besleyici kaynağıdır

İmmün sistemini desteklemeye yardım eder.

Spirulina Nasıl Kullanılır

Günde altı kereye kadar 500 mg.lik tablet alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir