ZEYTİN YAPRAĞI EKTRESİ FAYDALARI

zeytin yapragi ektresi faydaları

ZEYTİN YAPRAĞI EKTRESİ YARARLARI

Zeytin Yaprağı Ektresi Nedir

Olea Europaea

Zeytin yaprağı, oleuropein asit adlı sayısız virüse, bakteri ve mantara karşı etkili mikrop kırıcı bir madde içerir. Doktorlar, zeytin yaprağı ekstresi ile geniş çeşitlilikteki hastalıkların başarıyla tedavi edildiğini bildirirler. Çalışmalarında zeytin yaprağı ekstresini rutinsel olarak kullanan Dr. James R. Privatera’ya göre bu doğal ilaç, özellikle Epstein_Barr hastalığı, kronik yorgunluk sendromu ve herpes gibi zor tedavi edilen viral enfeksiyonlara yakalanmış kişilerde yararlı olmaktadır. AIDS’ti kişilerde bile semptomları rahatlatmaya yardım etmiştir. Özellikle, immün sistemini desteklemeye, vücuda enfeksiyonlarla savaşmak için daha fazla cephane sağlamaya yardım eder. Zeytin yaprağı ekstresi, her derde deva değildir fakat yaşam kalitesini etkileyebilen aşırı bitkinlik, ağrı ve diğer semptomları hafifletmeye yardım edebilir.

Zeytin yaprağı ekstresi, virüsleri yok etmeye iki önemli şekilde yardımcı olabilir. Birincisi, virüsün çoğalma yeteneğine müdahale ederek virüsün yayılmasını önler. İkincisi, immün sistemini daha fazla hastalıkla savaşan hücre üretmesi için destekler. Özelde zeytin yaprağı ekstresi, kronik hastalıklar çeken ve sağlıklarını kazanmaları için ekstra desteğe ihtiyaçları olan insanlar için faydalı görünmektedir.

Sağlık bilinçli bir yaşam tarzıyla, zeytin yaprağı ekstresi, güçten düşmüş immün sistemini restore ederken vücuttaki viral yükü azaltmaya yardım edebilir. Zeytin yaprağı ekstresi ayrıca antibiyotiklerle tedavi edilemeyen bazı nezle ve gripler için mükemmel bir tedavidir. Tek yapılabilecek, zeytin yaprağı ekstresi, mürver ağacı meyvesi ekstresi ve bol miktarda sıcak tavuk çorbası gibi doğal immün destekleyicileri kullanarak biraz daha kısaltılabilecek normal yollarını izlemeleri için izin vermektir.

Zeytinyağı gibi, zeytin yaprağı ekstresi de kalp için iyidir. Hayvanlar üzerinde yapılan çalışmalar tansiyonu ve kan kolesterolünün yüksek düzeylerini düşürdüğünü göstermektedir.

Zeytin Yaprağı Ektresinin Faydaları Nelerdir

  • Kronik viral enfeksiyonlara karşı korur.
  • Tansiyonu kontrol eder
  • Yüksek kolestrolü düşürür
  • Mantar enfeksiyonlarını tedavi eder.
  • Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.

Zeytin Yaprağı Ektresi Nasıl Kullanılır

Eğer grip, nezle ya da viral enfeksiyonunuz varsa her dört saatte bir 500 mg.lik 3 tablet alın.

Ateşiniz 24 saatten fazla sürerse ya da semptomlar çok rahatsız ediciyse kendi kendinizi tedavi etmeyin. Hemen doktorunuzu arayın. Eğer kuvvetten düştüyseniz ya da nezle, grip etkilerine maruz kalıyorsanız immün sistemini güçlendirmek için günde bir adet 500 mg’lık tablet alın.

Kaynak: Mucizevi bitkiler

zeytin yapragi ektresi faydaları
zeytin-yapragi-ektresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir