Adet Ağrısına İyi Gelen Meyveler

adet ağrılarına kimyon çayı

Adet Ağrısına İyi Gelen Meyveler

Ananas Adet Söktürücü

Ananas ödem gideren bir meyvedir. Adet dönemindeki şişkinleri gidermek için her gün kullanılırsa faydası görülecektir. Ananas adet düzensizliklerinde de faydalıdır.

Muz Adet Söktürücü

Egzersizlerden önce krampları engellemek için kullanılan muz adet döneminde de adet kramplarının azaltılması için tavsiye edilmektedir.  Aynı zamanda muz yaprağı da 1 yemek kaşığı yağ ve lor peyniri ile karıştırılıp tüketildiğinde adet sancıları için faydalıdır.

Adet Ağrısına Elma

Tatlı elma yediğinizde ağrınızın yarım saatte azaldığını hissedebilirsiniz.

Adet Öncesi Sıkıntılar İçin Portakal

Portakal içindeki magnezyum adet öncesi yaşanan sıkıntıları azaltmada etkilidir.

Adet Dönemi İçin Siyah Üzüm

Kabızlık yaşayanlar için adet dönemi daha da sıkıntılı geçmektedir. Ağrı ve sancıyı daha da şiddetli hissederler. Böyle durumlarda bol bol lifli gıdalar tüketilmelidir.  E vitamini, magnezyum, demir, fosfat, B vitamini ve kalsiyum bakımından zengin bir meyve olan siyah üzümde adet dönemi için çok faydalıdır.

Adet Öncesi Gerginlik İçin Avokado

B6 vitamini adet öncesi gerginliği azaltır. Avokado B6 vitamini bakımından oldukça zengindir. B6 bakımından zengin beslenmenin, sinir sistemi üzerinde oldukça olumlu etkileri bulunmaktadır. Bu etkisi sayesinde adet dönemi öncesinde her kadının yaşadığı gerginliği ve sinirli olma durumunu azaltır. Bu dönemi rahat geçirmek için beslenmemize dikkat etmemiz gerekmektedir. Ayrıca B6 vitamini, ıspanak, yumurta, havuç, muz ve brokolide bol miktarda bulunmaktadır.

Adet Sancısına Papaya

Papaya adet sancılarının giderilmesinde son derece faydalıdır. Adet döneminde oluşan krampların ve sancıların azalmasında son derece etkilidir. Papaya C vitamini ve karoten bakımından oldukça zengindir. Ayrıca kalsiyum ve demirde içermektedir. İçerdiği papain adlı enzim sayesinde kan akışını kolaylaştırmaktadır.

Birkaç dilim papaya karın bölgesine konularak fayda sağlanabilir. Meyve olarak tüketmekte son derece faydalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir