AFRODİZYAK ETKİLİ MEYVELER

cinsel gücü artıran meyveler

AFRODİZYAK ETKİLİ MEYVELER

Ahududu: Romantik gecelerde tüketilmesi gereken bir meyvedir. İyi bir afrodizyaktır. Özellikle kadınlarda cinsel isteği artırmaktadır.

Muz ve Kabuğu: İnsana kokusu ile bile mutluluk veren muz, özellikle kabuğu ile birlikte pişirildiğinde cinsel gücü çok iyi artırmaktadır.

Kayısı: İçerisinde A vitamini ve potasyum bakımından oldukça zengindir. Fazla tüketildiği zaman sindirim sistemini hızla çalıştırmaktadır. Kasların ve beynin daha düzenli çalışmasını ve daha az yorulmasını sağlamaktadır. Ayrıca cinsel gücü artırır.

Armut: Çok az meyve asidi içeren ve vücudun fazla suyunu alarak yağları yok eden armut, güçlü bir afrodizyak etkiye sahiptir.

Domates: İçinde bol miktarda A, B, C ve K vitaminleri bulunmaktadır ve cinsel gücü artırıcı etkiye sahiptir.

Limon: Yemeklere eklenen limon tuzu veya limon suyu, seks gücünün artması için olumlu etkiler yapmaktadır.

Şeftali: A provitamini bakımından zengin olan şeftali, güçlü bir afrodizyak etkiye sahiptir.

Çilek: Cilt sorunları için birebir olan meyvelerden çilek, güçlü bir afrodizyak etkiye sahiptir.

İncir: En eski meyvelerden biri olan incir, çoğu uygarlıkta kadının cinsel organına benzetilmekteydi. İncil’de de adı geçmekte ve bu meyvenin yapraklarıyla Adem ile Havva mahrem yerlerini örttükleri belirtilmektedir. Kleopatra’nın en sevdiği meyve olarak bilinen inciri, eski Yunanlılar da aşkın ve bereketin sembolü olarak görmekteydiler.

Erkeklerin cinsel gücünü artırmaya yarayan oldukça güçlü bir afrodizyak meyvedir. Aydın’da yetişen dünyaca ünlü olan incirler de ‘mucize afrodizyak meyve’ olarak bilinmektedir. Uzmanlara göre, bir kilogram incirde 2900 kalori bulunan incir, E ve B vitaminleri bakımından oldukça zengindir. İncirin faydaları: Kurutulmuş incirin besin değeri daha da yüksektir. Sindirimi kolaylaştırmaktadır. Bağırsakları yumuşatmaktadır. Hücreleri yenileme özelliği bulunmaktadır. İçerdiği lifler kolesterolün kana karışmadan atılmasını sağlamaktadır. Kemik ve diş oluşumunda olumlu etkileri bulunmaktadır. İçeriğindeki benzaldehit nedeniyle kanserli hücrelerin büyümesini önlemektedir.

Greyfurt: Cinsel gücü artıran afrodizyak bir meyvedir. Greyfurt suyu daha da etkili olmaktadır.

Fındık: Lif, protein ve vitamin bakımından oldukça zengindir. Enerji vermekte ve cinsel gücü artırmaktadır.

Avokado: Eski Aztek uygarlığı avokadoya ağaçta çift şekilde asılı durduğu için “testis ağacı” demekteydiler. Vitamin B6, folik asit ve potasyum açısından oldukça zengin olan avokado bağışıklık sistemini kuvvetlendirmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir